Untitled Document

Występ w Rościszowie o mało nie zakończył się rozbiciem Lotusa podczas niedzielnego podjazdu wyścigowego. Na prostej przed metą, przy ok. 100 km/h, odpadło prawe tylne koło. Przyczyną były ścięte wszystkie cztery szpilki mocujące obręcz. Szczęśliwie prędkość nie była wielka, bo dopiero się rozpędzałem po ostatnim nawrocie. Strasznie byłem zły jak dowiedziałem się, że w tej rundzie odpadli też Robert Kus i Mariusz Królikowski, bo w takiej sytacji miałem szanse na dobre miejsce miejsce, a tak ze zwycięstwa w Open-2000 cieszył się Romek Baran, którego wcześniej objechałem.

Szkoda tym większa, że tak się stało, bo przecież jechałem na zapasowym, 2-litrowym silniku, który jest przecież słabszy o ok. 100 KM niż motor 2.4 (również Honda). Większa jednostka po kilu przegrzaniach wody i oleju musiała jednak pojechać na przegląd, i będzie gotowa dopiero na najbliżsżą rundę DSMP w Poznaniu (5-7 września).
Doskonale sprawdziła się za to nowa, ''krótka'' skrzynia biegów – od startu do pierwszego zakrętu zapinałem ''trójkę'', gdzie w Sienniej na całej trasie nie korzystałem z dwóch najwyższych przełożeń.
Opony Dunlopa, na których po raz pierwszy jechałem w Rościszowie, również zdały egzamin.

Dla nas, mimo wszystko zawody bardzo udane, bo głównym celem były ogólne testy auta, które miały wykazać jego niezawodność, zwłaszcza pod kątem utrzymywania właściwej temperatury silnika. Sprawdzaliśmy również dalsze możliwości regulowanego zawieszenia AST.

Sądzę, że po założeniu silnika 2.4, będziemy w stanie powtarzać ubiegłoroczne wyniki, czyli meldować się w czołowej piątce generalki i mocno ''denerwować'' kolegów w Lancerach. Na 2-litrowej Hondzie byłem wolniejszy od Tomka Myszkiera o ok. 3 sek. Przy mocy większej o 100 KM powinno to być do odrobienia.

W tegorocznych GSMP na pewno wystartujemy jeszcze na Górze Św. Anny. Wyjazd do Korczyny nadal stoi pod znakiem zapytania, bo głównym celem pozostają dwie ostatnie rundy DSMP. Przed najbliższą planujemy jeszcze jeden trening na torze ''Poznań''.


Więcej informacji:

Tomek RS Tokarski
e-mail: troll72tom@o2.pl

 
Copyright (c) 2003 by KBNetwork. All rights reserved.