Untitled Document

Taboss Racing

Na torze „Poznań” Artur Michel z zespołu „Taboss Racing” testował Renault Clio Sport przed zbliżającą się kolejną rundą Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Poznaniu (25-27 lipca).

- Artur poprawił się w porównaniu do swoich czasów uzyskiwanych podczas pierwszego tegorocznego wyścigu o 1,5 sekundy na okrążęniu. Testowalismy zawieszenie tylne stosowane do tej pory w Lotusie. Założenie go do Clio dało lepsze zachowanie w szybkich (w Poznaniu akurat prawych) zakrętach i zysk ok. 0,4 sekundy na okrążeniu. – stwierdził Piotr Soja z „Taboss Racing”. - „Renówka” ma już nowy motor i wyremontowaną skrzynię biegów. Za to zepsuły się czujniki temperatury i ciśnienia oleju.

Zastanawiamy się, czy nie założyć Proflexa, Ohlinsa lub jakieś inne regulowane zawieszenie. Przed wyścigiem będzie zamontowana również instalacja do szybkiego tankowania, która już funkcjonuje w Lotusie – dodał.
- Prace przy modernizacji Lotusa są na ukończeniu. Wczoraj dostałem nową elektryczną pompę wody, jest już też nowa, większa chłodnica. Wkrótce spodziewamy się też nowego zawieszenia. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie również wybieramy się na testy do Poznania – zapowiedział starszy z braci Soja (Piotr). - Dowiedzieliśmy się, że w najbliższej eliminacji wystartuje w naszej klasie pucharowy Seat Leon Supercopa, a podobno zostanie też dopuszczone Renault Megane Trophy, z czym były kłopoty przed wyścigiem w Moście. Tak więc konkurencja w H-3500 rośnie, z czego się bardzo cieszymy.Więcej informacji:

Tomek RS Tokarski
e-mail: troll72tom@o2.pl

 
Copyright (c) 2003 by KBNetwork. All rights reserved.