Startują "górale"
Po długiej zimowej przerwie, dopiero teraz - pod koniec maja, rusza sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody zaplanowane na najbliższy weekend dla zawodników rozpoczną się już w piątek na rynku w Cisnej, gdzie od 14. do 20. będzie przeprowadzone badanie kontrolne, sprawdzające zgodność zgłoszonych samochodów z obowiązującymi regulaminami. Do zawodów na bieszczadzkiej trasie zgłosiło się aż 58 kierowców.

Dwa podjazdy treningowe I rundy GSMP organizatorzy z Auto Moto Klubu Krośnieńskiego zaplanowali w sobotnie południe. Wcześniej (o 10.30) mają ruszyć podjazdy zapoznawcze, w których start nie jest obowiązkowy i nie przeprowadza się oficjalnego pomiaru czasu. O 15. pierwszy zawodnik powinen wystartować do pierwszego podjazdu wyścigowego.

Druga, niedzielna runda, rozpocznie się nieco wcześniej, bo start do podjazdów zapoznawczych wyznaczono na 8., treningowych na 9.30, a wyścigowych na 11.30.

Na liście zgłoszeń widnieje 58 samochodów - od Fiatów 126p po Toyotę Corollę WRC (i kilka innych aut typu 4x4 turbo) i oryginalnego Lotusa Exige Piotra Soji. W gronie kierowców nie zabrakło tym razem trzech kobiet: Anna Żak zgłosiła się "maluchem" (HS-750), Monika Zawodny - Peugeotem 106 Rally (A-1600), a Joanna Derlak awizuje Subaru Imprezę w najmocniejszej kategorii (Open+2000).

 
Copyright (c) 2003 by KBNetwork. All rights reserved.