Untitled Document

Czy będzie drugi Lotus?
Przyśpieszyliśmy pracę nad powstaniem drugiego wyścigowego auta - potwierdza Piotr Soja z Taboss Racing. - Na podjęcie takich działań, spory wpływ miały czasy uzyskiwane przez Michała Słomiana podczas wyścigów WSMP na torze Poznań i Most, które spowodowały wzrost zainteresowania wynajęciem naszego Lotusa. więcej?

Pierwsze Miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie do 3500 cm3
W kwalifikacjach poszło całkiem dobrze, bo było 4 miejsce w generalce i 2 w klasie, choć liczyłem na jeszcze lepszy rezultat. Na czasówce miałem chyba jednak trochę za twarde opony, które nie zdążyły się zagrzać. Przed wyścigiem zdążyłem jeszcze roztrzaskać Lotusa, kiedy na mokrym, przy zapiętej ''piątce'' obróciło mnie i przód wyrwało w powietrze. Udało się jednak wrócić i naprawić wszystko. więcej?

V runda DSMP Poznań
Przed kwalifikacjami padł komputer, więc nie mieliśmy do nich jak wystartować. Na szczęście nasze pismo o dopuszczenie do startu, mimo niezaliczenia czasówki, zostało rozpatrzone pozytywnie i z nowym modułem sterującym ruszyliśmy do wyścigu. więcej?

Najlepszy czas w kwalifikacji w klasie do 2000 cm
Podczas IV rundy DSMP Artur Michel, startujący tym razem z Michałem Słomianem, po uzyskaniu najlepszego czasu kwalifikacji w klasie do 2000 cm sześć., wywalczyli trzecie miejsce w wyścigu. Lokata mogła być wyższa, ale na przeszkodzie stanęła awaria układu hamulcowego Renault Clio Sport na kilkanaście minut przed końcem 3-godzinnego wyścigu. Na dwie rundy przed końcem wyścigu ciągle realny jest tytuł mistrzowski. więcej?

Mało brakowało...
Występ w Rościszowie o mało nie zakończył się rozbiciem Lotusa podczas niedzielnego podjazdu wyścigowego. Na prostej przed metą, przy ok. 100 km/h, odpadło prawe tylne koło. Przyczyną były ścięte wszystkie cztery szpilki mocujące obręcz. Szczęśliwie prędkość nie była wielka, bo dopiero się rozpędzałem po ostatnim nawrocie. więcej?

Rościszów na rezerwowym silniku
300-konna jednostka napędowa Lotusa (Honda 2,4-litra) z powodu kilkukrotnego przegrzania wody i oleju, powędrowała do przeglądu, aby uniknąć kłopotów podczas najbliższej rundy Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski (Poznań 5-7 września). Dlatego na Rościszowie użyjemy rezerwowego (seryjnego, 2-litrowego) silnika Hondy, więc ze ścigania ''Miśków'' (Lancerów) nici, bo nawet ubiegłoroczny motor Rovera miał 235 KM. więcej?

Lotus Exige wraca do walki
Po występie na wyścigu góskim w Siennej mam mieszane uczucia; wszystko wskazuje na to, że opanowaliśmy sytuację z temperaturą silnika, test zwieszenia również wypadł bardzo dobrze, ale wstyd mi za wynik. więcej?

Problemy z przegrzewaniem się silnika w Lotusie
Jedynie częściowym powodzeniem zakończyły się nasze poszukiwania przyczyn kłopotów z przegrzewaniem się silnika Lotusa, co było powodem naszego wycofania się ze startu w sobotnim wyścigu Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski. więcej?

Lotus Exige - nie bezpieczna temperatura
Wczoraj, podczas kwalifikacji, ponownie wystąpiły kłopoty z przegrzewaniem się silnika, dlatego Michał Słomian, zjechał po czterech kółkach. Niestety po raz kolejny doszło do awarii uszczelki pod głowicą i to zaledwie po 20-30 kilometrach jazdy. więcej?

III runda Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Podczas III rundy Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski Taboss Racing tradycyjnie wystawi dwa samochody. Lotusem Exige pojadą Michał Słomian i Piotr Soja, a Renault Clio Paweł Soja i Artur Michel. więcej?

Renault Clio Sport - testy na torze Poznań
Na torze ''Poznań'' Artur Michel z zespołu ''Taboss Racing'' testował Renault Clio Sport przed zbliżającą się kolejną rundą Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Poznaniu (25-27 lipca). więcej?

Lotus nie na Węgry
Zawodnicy Taboss Racing (Piotr i Paweł Soja, Michał Słomian, Artur Michel) zrezygnowali z wyjazdu na wyścigi WSMP na torze Hungaroring więcej?

Testy na torze Poznań
Piotr Soja po kilkudniowej hospitalizacji, spowodowanej skomplikowanym zapaleniem oskrzeli, wyszedł ze szpitala. Właściciel wyścigowego Lotusa Exige nie wrócił jeszcze w pełni do zdrowia, ale praca w zespole Taboss Racing nie ustaje. W środę na torze w ''Poznań'' nowe rozwiązania techniczne testował drugi kierowca angielskiej wyścigówki – Michał Słomian. więcej?

PIOTR SOJA (Lotus Exige) nie wystartuje
PIOTR SOJA (Lotus Exige) nie wystartuje w najbliższy weekend podczas 3 i 4 rundy GSMP w Załużu. Kierowca z powodu skomplikowanego zapalenia oskrzeli trafił do szpitala więcej?

Przegub i podium
Druga runda DSMP rozegrana na czeskim torze Most, zgromadziła na starcie 12 samochodów, które ścigały się razem z 24 zgłoszonymi w mistrzostwach Czech. Czasówkę, podobnie jak i wyścig, zdominowały czeskie zespoły, używające m.in. 5 aut znanych z niemieckich DTM (Audi A4 i Mercedes C-klasse) oraz Lamborghini Gallardo. więcej?

Startują "górale"
Po długiej zimowej przerwie, dopiero teraz - pod koniec maja, rusza sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawody zaplanowane na najbliższy weekend dla zawodników rozpoczną się już w piątek na rynku w Cisnej, gdzie od 14. do 20. będzie przeprowadzone badanie kontrolne, sprawdzające zgodność zgłoszonych samochodów z obowiązującymi regulaminami. więcej?

W zimie górale nie śpią (nowy Lotus EliseMotorSport)
W pod opolskiej Nysie już trwają przygotowania do sezonu 2008. Po sukcesach pierwszego Lotusa Exige NGT którym Piotr Soja zdobył tytuł Mistrza Polski, a dzięki deszczowej pogodzie przegrał trzecie miejsce w generalce została podjęta decyzja o zakupie kolejnego Lotusa. więcej?

Nowe auto na nowy sezon - LOTUS EXIGE NGT!!!
Początek roku, poczatek nowego sezonu w stajni Taboss KART pojawił się nowy bolid Lotusa. więcej?

Most (Czechy) - Seat Leon SuperCupra
W ostatni weakend zostala rozegrana na Autodromie Most, w Czeskiej Republice V eliminacja Mistrzostw Polski. Zawodnik naszego team-u Piotr Soja zostal zaproszony do startu Seatem Leonem Supercopa w wyscigu dlugodystansowym. więcej?

III eliminacja WSMP - Poznań
W pierwszy weekend Lipca na nowo wyremontowanym torze w Poznaniu została rozegrana trzecia eliminacja Wyścigowych Mistrzostw Polski oraz eliminacja VW Castrol Cup. Trening oficjalny czyli tak zwana czasówka  zgodnie z nowym regulaminem WSMP odbyła się w piątek a nie jak to było w latach wcześniejszych w sobotę a wyścig główny w niedzielę. więcej?

I eliminacja WSMP - Brno
W ostatni weakend kwietnia na torze w Brnie została rozegrana pierwsza eliminacja Wyścigowych Mistrzostw Polski, Międzynarodowych mistrzostw Czech ora eliminacja VW Castrol Cup. Trening oficjalny czyli tak zwana czasówka  dla zawodników startujących w WSMP odbyła się w piątek przy słonecznej pogodzie i temperaturze 28*C. więcej?

Niespełnione mażenia przeszły na rok 2006
W roku 2005 klubu TABOSS KART zmonopolizował wyścigi górskie, zdobywając trzy tytuły mistrzowskie. W roku 2005 plany były jeszcze bardziej ambitne. W tym roku klub zyskał nowego sponsora, firma pochodzi z Wrocławia i jest wyłącznym importerem na Polskę urządzeń marki TRAK. więcej?

Oficjalne wyniki GSMP sezonu 2005
Piotr Soja klasa H-2000; H i Generalna. więcej?

Mistrz Polski już przed zakończniem sezonu.
Zawodnik Team-u TABOSS TRAK Electronics Racing, Piotr Soja już na dwie eliminacje przed zakończeniem sezonu, uzyskał przewagę punktową nad przeciwnikami i już było pewne, że tytuł Mistrza Polski należy do Piotra. więcej?

Puchar Trzech Kopców
Wielkim osiagnieciem w trzyletnim okresie startów Piotra Soja, jest wygranie miedzynarodowych zawodów o Puchar Trzech Kopców odbywajacych sie w Szczyrku. więcej?

VW Castrol Cup i Grand Prix Polski
W rozegranej ostatniej eliminacji VW Castrol Cup i Grand Prix Polski na torze w Miedzianej Górze zawodnicy TABOSS TRAK Racing pokazali na co stać ten zespól. więcej?

Słowacja 2005
W VII rundzie Piotr Soja 1 miejsce w klasie H-2000; 2 miejsce w grupie H i 3 miejsce w generalce zaraz za Pawłem Dytko i Grzeskiem Dudom w czteronapędowych samochodach. Paweł Soja 2 miejsce w klasie N-2000; i 2 miejsce w grupie N. więcej?

Pechowa IV eliminacja
W sobotę 9 Lipca odbyła się IV eliminacja DSMP i VW Castrol Cup na torze Poznań.
Bracia Piotr i Paweł Soja startujący Renault Clio RS mogą mówić o pechu. Podczas treningów uszkodzeniu uległ silnik i "Team TABOSS Racing" zmuszony został do wymiany silnika na zapasowy, który dysponuje mocą mniejszą o 35Ps.
więcej?

Bracia blisko podium
Piotr i Paweł Sojowie z Taboss Kart Nysa zaliczyli kolejny dobry start w eliminacji mistrzostw Polski w wyścigach długodystansowych. więcej?

Team Trak Racing Polska
Startujący w wyscigach długodystansowych samochodem Renault Clio Rs. Zajęli w morderczym wyścigu przy prawie 40* upale drugie miejsce w klasie i piąte w klasyfikacji generalnej podczas zawodów rozgrywanych na Czeskim torze Brno. więcej?

Kalendarz GSMP 2005 -więcej?

Kalendarz WSMP 2005 -więcej?

DSMP
Zawodnik naszego klubu Piotr Soja. Podczas rozgrywanych na torze w Miedzianej górze III rundzie DSMP, zajoł drugie miejsce w klasie H-2000 i czwarte w klasyfikacji generalnej. więcej?

Grand Prix Polski
Prawdziwym pechem można nazwać natomiast start Piotra Soja w Grand Prix Polski kiedy to bus serwisowy wysłany przed zawodami na wymianę zużytych kół do samochodu Piotro sam łapie kapcia i nie dowozi nowych opon na czas. więcej?

VW Castrol Cup
Młodszy brat Paweł startujący w nowo powstałym Puchaże VW Golfa, jeszcze będzie musiał poczekać na podium w mistrzostwach Polski. więcej?

Ostry zawodnik do ścigania (Renault Clio RS). - więcej?

Polacy kochają mini samochody (GT Clasic, Coopera S). - więcej?

To już historia starty w roku 2004r. - więcej?

Odnawiamy Austina Coopera S. - więcej?

Kalendarz imprez na sezon 2004r. - więcej?

Osiągnięcia klubu w 2003 r. - więcej?

 
Copyright (c) 2003 by KBNetwork. All rights reserved.